Haberler

18 Mart Çanakkale Zaferi Araklı’da Anıldı

ARAKLI 17 Mart 2019 18:00

18 Mart Çanakkale Zaferi Araklı’da Anıldı

A

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 104. Yıl dönümü programı Araklı’da Kültür Merkezinde gerçekleşti.

 

Törene Kaymakam Sayın Mehmet Nuri Çetin, Belediye Başkanı Recep Çebi, Jandarma Komutanı Hüsamettin Özdemir, Askerlik Şubesi Başkanı Mustafa Barutçu, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler, gaziler, şehit yakınları, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Etkinlik kapsamında, saat 10:30’da Kaymakamlık binası önünde bulunan Atatürk anıtına çelenkler konularak, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Daha sonra Kültür Merkezinde gerçekleşen programda öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten şiir ve kompozisyonlar okundu.

 

Çanakkale’de geçen mücadeleyi konu alan tiyatro oynatıldı. Öğrenciler tarafından oynanan tiyatro beğeni topladı. Belediye Başkanı Recep Çebi şiir ve kompozisyon alanında dereceye giren öğrencilere hediyelerini taktim etti. Programda emeği geçen herkese teşekkür ederek konuşmasına şöyle devam etti;

 

”Milletimizin tarih boyunca kazandığı en parlak zaferlerden biri olan Çanakkale Zaferi’nin 104. yıl dönümünü kutlamanın haklı gururu ve heyecanı içerisindeyiz.

 

Vatanı ve istiklali için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan Türk milleti, tarih boyunca gurur kaynağımız olan büyük zaferlere imza atmış, canı pahasına verdiği mücadelelerle başka milletlere de emsal olmuştur.

 

Tarihte eşine az rastlanan bir kahramanlık destanı ve bir varoluş mücadelesi olan Çanakkale Zaferi ile Milletimiz; kendisini tarihten silmek isteyenlere imkânsızlıklara rağmen büyük bir ders vermiş ve tüm dünyaya ‘Çanakkale Geçilmez’ dedirtmiştir.

 

Bugün milletimiz, ülkemiz üzerinde oynanmak istenen her türlü kirli oyunu “Çanakkale Ruhu” ile birlik ve beraberlik içinde hareket ederek bozacak güce sahiptir. 15 Temmuz gecesi yaşananlar bu şuur ve iradenin hala canlı ve diri olduğunun ispatıdır.

 

Bu düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin 104. yıl dönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere bu toprakları bize vatan kılan şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum.”

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.