Haberler

Araklı\'da 30 Ağustos Coşkuyla Kutlandı

haberust1
haberust2

KÜLTÜR SANAT 29 Ağustos 2018 18:00

Araklı\'da 30 Ağustos Coşkuyla Kutlandı

A

haberresimalt1
haberresimalt2

Trabzon Araklıda 30 ağustos zafer bayramı coşkuyla kutlandı.

 

Atatürk anıtına çelenk sunulmasının ardından saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunması ile başlayan tören, kaymakamlık makamında tebriklerin kabulü ile devam etti.

 

 Törene Araklı kaymakam vekili  Fikret Dağ, Belediye Başkanı Recep Çebi, Emniyet müdürü Mehmet Ortaasyalı, ilçe Jandarma Komutanı  Hüsamettin Özdemir, ilçe, askerlik şube Başkanı astsubay Başçavuş Mustafa Barutçu, CHP Araklı İlçe Başkanı Mecit Solmaz ve Daire Amirleri katıldı.

 

 

 Belediye Başkanı Recep Çebi Açıklama

 

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Başkan Çebi mesajında; Kahraman Türk milleti ve kahraman Türk ordusu, Kurtuluş Savaşı’nda Başkumandan Mustafa Kemal Atatürk komutasında yedi düvele karşı verdiği bu şanlı mücadele ile bütün dünyaya kayıtsız şartsız bağımsızlık ve egemenliğini ilan etmiştir. Genci-yaşlısı, kadını-erkeği bütün fertleri ile milletimiz 30 Ağustos ile noktasını koyduğu Kurtuluş Mücadelesi ile tarihe bütün dünyanın unutamayacağı bir destan yazmıştır.

 

Aziz Türk milleti adeta demiştir ki, hiçbir koşul altında bağımsızlık ve egemenliğimiz-den ödün vermeyiz, canımız pahasına da olsa vatan dediğimiz toprakları ve kanımızla renk verdiğimiz şanlı bayrağı sonuna kadar, ilelebet savunacağız ve ecdadımızdan aldığımız bu kutsal emanetleri gelecek nesillere onların bize bıraktığı gibi devredeceğiz. Yedi düvel ve kuklaları şunu bilmelidir ki, bu millet bu davasından hiçbir zaman vazgeçmedi ve geçmeyecektir de. Yüzyıllar boyu dünyaya medeniyet dersi vermiş bu milleti kirli oyunlarla parçalamaya çalışanlar bu kirli emellerine asla ulaşamayacaklardır.

 

Millet olarak, 30 Ağustos gibi şanlı tarihimizin dönüm noktalarından olan bu milli ve manevi değere sahip günleri unutmadan ve nesillerimize unutturmadan ilelebet yad etmeliyiz. Millet olarak şunu unutmamalıyız ki, birlik ve beraberlik içinde kurtarılmış bu vatan ve kurulmuş olan Türkiye Cumhuriyeti yine birlik ve beraberlik içinde yaşatılacaktır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle bu mücadelelerde kanını ve canını vererek bu mukaddes vatanı bizlere emanet eden bütün Kurtuluş Savaşı kahramanlarını, aziz şehit ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyoruz. Bu büyük zaferin 96. yılında bölgesinde istikrarın ve güvenin timsali olan kahraman ordumuzun ve aziz milletimizin Zafer Bayramı’nı en içten duygularla kutluyoruz.

haberyazialt1
haberyazialt2

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.