Haberler

Eren Bülbül\'ü Şehit Eden Teröristler Öldürüldü

haberust1
haberust2

BÖLGESEL 14 Temmuz 2018 18:00

Eren Bülbül\'ü Şehit Eden Teröristler Öldürüldü

A

haberresimalt1
haberresimalt2

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kırmızı Listede aranan PKK\'nın sözde Karadeniz Bölge Sorumlusu Mehmet Yakışır ve Levent Dayan\'ın öldürüldüğünü açıkladı.

 

Alınan bilgiye göre, dün gece Gümüşhane-Giresun hattı yaylalar bölgesinde Giresun ve Gümüşhane İl Jandarma komutanlıklarınca süren operasyonlar esnasında güvenlik güçleri PKK’lı bir grup teröristler ile sıcak temas sağladı. Üçtaş Köyüne bağlı Sarıtaş yaylası kırsalında sağlanan temas sonrası ‘Kobra’ diye tabir edilen zırhlı araç ile açılan ilk ateş sonucu iki PKK’lı etkisiz hale getirildi.

 

Etkisiz hale getirilen PKK\'ların sözde Karadeniz lideri Zeynel kodlu telsizi kullanan \'Cudi Zaza\' kod adlı Mehmet Yakışır ile \'Rodi\' kod adlı Levent Dayan olduğu belirlendi. Terörist grubun geçtiğimiz yıl Ağustos ayında Trabzon\'un Maçka ilçesinde Astsubay Ferhat Gedik ile Eren Bülbül\'ü şehit edilmesi olayının ve geçtiğimiz günlerde son olarak Giresun’un Güce ilçesi Ağaçbaşı Yaylası Kavaklıbel mevkiinde Uzman Çavuş Ali Cevizci’yi şehit eden grup olduğu öğrenildi.

 

ARAKLI ARI HABER

haberyazialt1
haberyazialt2

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.