Haberler

Araklılı Oyuncunun Oynadığı Arakan\'dan Kaçış Beyaz Perdeye Taşınıyor

haberust1
haberust2

KÜLTÜR SANAT 12 Aralık 2017 18:00

Araklılı Oyuncunun Oynadığı Arakan\'dan Kaçış Beyaz Perdeye Taşınıyor

A

haberresimalt1
haberresimalt2

Arakandan Kaçış beyaz perde’de!

 

Myanmar\'ın 7 eyaletinden biri olan Arakanda yaşanan insanlık dramı beyaz perde’ye taşınıyor.

 

Ödül’lüYönetmen Faruk Alphan tarafından Myanmar Arakanda Müslüman halka yapılan soykırım, sinema filmi ile tüm Dünya’ya duyurulmaya amaçlanıyor.

 

Yönetmen Faruk Alphan’ın senaryo ve yönetmenliğini üstlendiği filmin Eylül’de başlayan çekimleri, Kasım’da tamamlandı. Film, artık vizyona girmek için gün sayıyor.

 

Film ile ilgili kısa bir açıklamada bulunan yönetmen Faruk Alphan;Film’in 2018 yılında gösterime gireceğini duyurdu. “Arakan’lı Müslümanların yaşamış olduğu zulmü, uğradıkları soykırımı “Arakan’dan Kaçış” filmi ile tüm Dünya’ya anlatmış ve duyurmuş olacağız. Filmimiz çekimlerinde Hollywood tekniklerini kullanıyoruz. Büyük bir titizlilik ve özenle çekimlerine başladığımız filmimiz Türkiye Sineması açısından da önemli bir tanıtım katkısı oluşturacaktır.\" dedi.

 

 

Film’in Gişe gelirinin bir kısmı Türk Kızılay aracılığı ile Arakan’daki Müslümanlara bağışlanacak. Bu bakımdan “Sosyal Yardımlaşma” açısından da önem arz ediyor.

 

Film, aynı zamanda 2018 yılında “Cannes Film Festivali’ne de gidiyor.

 

Film’in başrol oyuncuları; Ukraynalı Oyuncu ve Model KaterinaPorokhniak,Mısır’lı Sanatçı

Amira Khaled Farrag, Türk Oyunculardan; Burak Çebi, Mesut Zorbey,Bulut Efe, Orhan Efe ve Şengül Kaya paylaşıyor.

 

BURAK ÇEBİ KİMDİR

 

27.10.1990 tarihinde İstanbul’da doğdu Aslen Trabzon Araklılı olan Burak Çebi İlköğretimi Büyükçekmece’de tamamladıktan sonra, Ailevi nedenlerden ötürü Trabzon’a taşındı. Burada Lise’yi bitirdikten sonra, tekrar İstanbul’a dönüş yaptı. Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi’nde Uluslararası İlişkiler bölümü okuyor.

 

 

 

 

haberyazialt1
haberyazialt2

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.