Haberler

Turizmde Bir Bütün Olmalıyız

haberust1
haberust2

KÜLTÜR SANAT 22 Ekim 2017 18:00

Turizmde Bir Bütün Olmalıyız

A

haberresimalt1
haberresimalt2

Turizmde bölge olarak bir ve bütün hareket etmeliyiz

 

ÜNİ-DOKAP tarafından düzenlenmen “DOKAP Bölgesi Uluslararası Turizm Sempozyumu” KTÜ’de başladı. Sempozyumun açılışında katılımcılara seslenen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, turizminde tüm bölgenin bir ve bütün hareket etmesinin önemine dikkat çekti.  

 

ŞEHİRCİLİK YAPMAYACAĞIZ

Bölgede turistlerin konaklama ve kalma süresini attırmak için herkesin el ele gayret göstermesini gerektiğin ifade eden Gümrükçüoğlu, “Doğu Karadeniz Bölgesi Artvin’den Sinop’a, Tokat’a bir turizm ve kültür hazinesidir. Bütün illerimiz, bütün bölge, bütün Türkiye bizim olduğu gibi her bir ilin sahip çıkması gereken değerlerini beraber olarak tanıtacaklar, yaşayacaklar ve yaşatacaklar. Yani şehircilik, ilçecilik, kasabacılık yapmayacağız. Artvin’in Karagölü de bizim, Ordu’nun Perşembe Yaylası da bizim, Giresun’un Kümbet’i de bizim Rize’nin Ayder’i de, Uzungöl de hepimizin. Buradaki bütün katılımcılarda aynı görüştedir. Önemli olan bütün bölgeye hepimizin bir olarak sahip çıkmamız, konaklamayı ve bölgede kalma süresini arttırmak için omuz omuza gayret etmemizdir” diye konuştu.

 

Sempozyumda işlenecek konulara da değinen Gümrükçüoğlu, “Bu sempozyumda çok güzel seminerler var. Mesela ‘112’ye yabancı turistlerin müracaatların sunumu’ işlenecek. Mesela ‘turizm firmalarındaki çalışanların tükenmişlik sendromu’ konu edilecek, değerlendirilecek. Bunlar çok güzel konular. İşlendiğinde, değerlendirildiğinde, çözüm yolları bulunduğunda kaliteyi çok daha arttıracak konular. İşlenecek olan bu konuların ortaya çıkaracağı raporları hepimiz hayata tatbik etmeliyiz” diyerek sözlerini tamamladı. 

 

Araklı Arı Haber

 

 

haberyazialt1
haberyazialt2

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.